Skip links
site sayfa ici seo nedir nasil yapilir seo firmasi

Sayfa İçi SEO nedir?

Sayfa İçi SEO nedir?

Sayfa içi SEO, sıfırda sıralamak için Google yönergelerini izleyerek web sitelerinizin arama motorlarını otomatikleştirmenin bir yoludur. Buna karşılık, bu, daha iyi trafiğe yol açacak ve insanlara markanız/şirketiniz hakkında bilgi vermek, e-posta güncellemelerine kaydolmak, hizmetinizi/ürününüzü satın almalarını sağlamak vb. gibi istediğiniz dönüşümü elde etmenize yardımcı olacaktır. En iyi ve en kalıcı sonuçlar için, sayfa içi SEO stratejileri, gelişmiş SEO ve sayfa dışı SEO taktikleri ile birlikte gerçekleştirilmelidir. Bazı yaygın SEO sayfa içi teknikleri arasında dahili, URL, meta etiketler ve küçük, güncellenen içerik bulunur.

Sayfa İçi SEO

‘İçerik KRALDIR’ diye bir söz vardır; sayfa içi SEO tekniği tam olarak bu prensibe göre çalışır. Sayfa içi SEO tekniği, arama motorlarından daha iyi bir sıralama ve daha alakalı trafik için sayfa öğesi optimizasyonuna daha fazla vurgu yapar.

sayfa site ici seo nedir nasil yapilir

Yukarıdaki çizimle, bir web sayfasının potansiyel öğelerinin neler olabileceği açıktır. Tartışmaya devam edersek, sayfa içi SEO tekniklerinin, arama motorlarının web sayfasını bulmasına ve yorumlamasına yardımcı olmaktan çok daha fazlası olduğunu söylemek isteriz.

Bunun ötesinde, düzgün ve iyi bir sayfa içi SEO aşağıdaki detayları verecektir:

  • Sayfa içeriğinin kullanıcılarına uygun şekilde anlaşılması
  • Sayfa ne hakkında
  • Sayfanın kullanıcının sorgusunun çözümünü tutup tutmadığı ve
  • Son olarak, bir kullanıcının web sayfasını ziyaret ederse ne göreceği.

Sayfa İçi SEO çalışmayı nasıl bu kadar kolaylaştırıyor?

Makalenin bu bölümü, sayfa stratejisi kapsamında izlenecek teknikleri tartışacaktır. Bu bize, sayfanın neredeyse her tür işletme için nasıl bu kadar etkili çalıştığını daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.

Kısa URL’ler

Başlamak için, bunun bir örneğini görelim. Daha kısa bir URL, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır (örneğin Google). Bu çoğu durumda doğrudur. Araştırmaya göre, 18 karakterden az olan bir URL, uzun olandan daha iyi çalışıyor. Aksine, mevcut tüm URL’yi kısa bir URL ile değiştirmenin iyi bir uygulama olduğunu söylemek isteriz.

Kısa URL – domain.com/short-url

Uzun URL- domain.com/this-is-a-long-url-ki-ki-olmamalı-bu kadar uzun-olmamalı

sayfa ici site ici seo calismasi uzmani telefon

URL’nizde birincil anahtar kelimenizi kullanın

bir örnek daha ele alalım –

Dijital Pazarlama en iyi uygulaması için bir makale varsa, URL bunun gibi olacaktır.

domain.com/digital-marketing-best-practices

Bu teknik fayda sağlamayacaktır, ancak URL’nin yapılandırıldığını gördüğümüz için mükemmel bir uygulamadır. Bu, bağlantılarınız paylaşıldığında yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki senaryoyu görelim –

domain.com/digital-290196

  • Anahtar kelimelerinizi Başlıklarınızda kullanın
  • Yetkili web sitelerine harici bağlantılar ekleme
  • Derinlemesine makaleler oluşturun: içerik uzunlukları, SEO pazarlaması için temel tekniklerden bazılarıdır. Tartışma başlığı, eksiksiz açıklamalarla ayrıntılı olmalıdır. Bu kategori altında tam sayı yoktur; bunun yerine, içeriğin ayrıntılı olması gerektiğini söyleyebiliriz. Aşağıda belirtilen iki senaryoya bir göz atın –

Vaka – DSLR’lerde manuel fotoğrafçılık

Senaryo 1 – bir DSLR alın, manuel ayara geçin ve resimlere tıklamaya başlayın.

Senaryo 2 – Manuel fotoğraf çekimi için tüm ayrıntıları ele alacağız + iklim faktörlerini, + farklı bir iklime uygun lens türlerini, + manuel fotoğrafçılığı geliştirmek için gereken ek araçları tartışacağız.

Değiştiricilerin Kullanımı

Bunlar, temel anahtar kelimeleri geliştirmek için kelimeler olarak kabul edilebilir. Bazılarını görelim – en iyi, en iyi, satın al, YIL, en son vb. Bir senaryo görelim –

2019’un En İyi DSLR’si

En iyi Nikon lensler

Yavaş yüklenen sayfalara sahip olmaktan kaçının

Sayfa hızı, özellikle mobil cihazlar ve büyük ekranlardaki web sayfaları için algoritmalar altında dikkate alınan sıralama faktörlerinden biridir. Doğrudan kullanıcı deneyimiyle ilgilidir; daha hızlı yükleme, kullanıcıların ilgisini çekecektir; bunun yerine, diğer seçenekler için hareket ederler.

CDN kullanın

İşiniz büyürken hazırlıklı olun. Kullanıcılar coğrafi olarak değişecektir. Kullanıcı ile sunucunuz arasındaki süreyi azaltmak için bir CDN’ye sahip olmak her zaman iyi bir uygulamadır.

UI’nizi geliştirerek UX’inizi geliştirin

Sayfanızı, herhangi bir kullanıcının aradıkları bilgileri alması için alakalı hale getirin ve ardından ayrıntılı açıklamalar yapın.

site sayfa ici seo nedir nasil yapilir seo firmasi

Sayfa İçi SEO’nun Avantajları

Bir işletme sahibi olarak kesinlikle uygun maliyetli, etkisi olan, kalıcı bir çözüm olduğunu kanıtlayan, zaman kazandıran ve sonuç odaklı bir çözüm arayacaksınız. Arama Motoru algoritmalarındaki ilerlemeyle, kaliteli içerik sağlayan web siteleri iyi optimize edilmiş ve arama motorlarında daha iyi bir sıralamaya sahip olan web siteleridir.

Sayfa içi SEO tekniği, uygulayıcılarına tüm bu faydaları sağlar – nasıl olduğunu görelim

1. Uygun maliyetli

Bunun için ödeme yapmanız gerekmez (reklamların aksine). Google algoritmalarına (Panda’dan Fred’e) göre, sayfa içi SEO tek başına toplam SEO tekniklerinin yaklaşık %35’ine katkıda bulunur ve yakın gelecekte %age henüz artmamıştır. Harici ortakların katılımının olduğu sayfa dışı SEO’nun aksine tam kontrol sizde.

2. Etki

Yaklaşık %35 katkı değeri ile sayfa içi SEO tekniği, dijital pazarınızı büyük ölçüde etkiler. Net tanımlanmış anahtar kelimeler, sayfa yapısı ile bir uygulayıcı organik olarak daha iyi bir sıralama ve web sitelerine daha fazla trafik alır.

3. Kalıcı Çözüm

Ücretli promosyonlar yalnızca belirli bir süre için geçerlidir ve bir işletme bunlara tamamen güvenemez. On-page ise, sabit teslim tarihleri ​​ile hedef odaklıdır. Senaryolara göre uyarlanacak şekilde özelleştirilebilirler (farklı anahtar kelimeler üzerinde çalışmak anlamına gelir).

4. Daha İyi İade

Bu optimizasyon tekniği, SEO’da birinci sırayı alır; web sayfanızdaki trafiği artırmak için eksiksiz ve doğru bir çözümdür.

5. Zaman Kazandıran

Sayfa dışı SEO’nun aksine, bir kullanıcının zaman ve işgücü yatırımı yapması gerekmez. Sayfa içi SEO tekniklerinin kontrolü kolaydır ve harcanan zaman, karşılığında değerli bir katkı olan içeriğinizin yararınadır.

6. Sonuç odaklı

Bunun için okuyucularımızdan bu ifadeyi düşünmelerini rica ediyoruz, sonra tartışacağız.

“Son olarak, web sayfası arama motorlarında en üst sıralarda yer alıyor.”

Şimdi bunun sayfa içi SEO teknikleriyle nasıl olduğunu tartışalım. Bir kullanıcı olarak web sayfa yapısını (yani başlıkları) daha mantıklı bir şekilde değiştirdim (<H1>, <H2>, <H3>…… vb.), web sayfamda Google Harita entegrasyonunu kullanarak kullanıcılara adresimi verdim. , Meta Etiketler sağladım, URL’mi yapılandırdım, anahtar kelime yoğunluğum, resim dosyalarına Alt etiketleme, dahili bağlantılar vb. üzerinde çalıştım.

Yukarıda bahsedilen ve diğer birkaç teknik, çoğunlukla geri bağlantıya dayanan ve aynı zamanda daha az sonuç odaklı zorlu bir görev olan sayfa dışının aksine, sayfa içi kullanıcılar için vardır.

Neden Sayfa İçi SEO Kullanmalısınız?

  • İş: Herhangi bir işletme için sayfa içi SEO kullanmanın başlıca nedeni, işi için ivme kazanmaktır. Daha iyi sıralamalar ve sonuçlar için en iyi kanıtlanmış tekniklerden biridir.
  • Web Sayfası Yapılandırması: Sunum bir sanattır ve bir işletme olarak, tabağınızdaki bu beceriyi kesinlikle kaçırmak istemezsiniz. Web sitesi, karmaşıklıkları ve varsa harcanan zamanı ortadan kaldırarak kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde yapılandırılmalı ve düzenlenmelidir. Sayfa içi SEO kullanıyorsanız, kesinlikle web sayfanızda yeniden çalışıyor veya sayfa içeriğine ve yapısına öncelik vereceğinizi söylüyor olacaksınız.
  • Prime Option: Sonuç odaklı başka bir etkili yaklaşımınız yok.