seo trendleri uzmani firmasi en hesapli

e-Pazarlamada Yükselen SEO Trendleri

SEO – web sitesi seo, kaliteli içerik ve yazılıma erişim için ödeme yapmanız gereken basılı ve televizyondan farklı olarak çok demokratik bir ortamdır.

Bu nedenle, içerik geliştiriciler ve pazarlamacılar için web, içeriğin ziyaretçiler tarafından görülmesi için eşit bir fırsatın olduğu, ancak arama motorlarının belirli bir anahtar kelime veya kelimelerle arama sonuçlarını nasıl gösterdiğine bağlı olarak açık bir ortamdır. burada pazarlama düzeyinde En İyi SEO Ajansı 8GEN ile – En Kaliteli SEO trendlerini öğreneceğiz.

Dijital Pazarlamayı Etkileyecek SEO Trendleri

Birkaç yıl öncesine kadar, önemli olan tek şeyin bir başlıkta, gövde metninde ve web sitelerinin açıklamasında popüler anahtar kelimelerin kullanılması olduğuna inanılıyordu. Makalelerin ve blogların yalnızca popüler anahtar kelimelere odaklanması gerektiğiydi ve Google, arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alma konusunda gerisini hallederdi. Ancak gerçek şu ki, çoğu web sitesi ve e-pazarlama uzmanı, aynı anahtar kelime tabanlı tanıtım ve içerik oluşturma stratejisini benimsiyordu, sonuçta arama motorlarının alakalı olanları alakasız olanlardan, kaliteli olanları vasattan ayırdedebilmek için akıllı hale gelmesi ve aynı zamanda orijinal içeriği intihal edilmiş olanlardan ayrıştırması gerekiyordu.

SEO ARAMA MOTORU optimizasyonu teknikleri

Arama motoru lideri Google, bu alandaki araştırmalara öncülük etti ve insanlar tarafından yapılan arama sorguları için en iyi sonuçları sağlamak amacıyla birkaç yeni algoritmik değişiklik geliştirdi. Doğal olarak, yeterli sayıda web sitesi geliştiricisi ve pazarlamacı, Google’da en üst sıralarda yer almak ve alakalı anahtar kelimeleri için en iyi arama sonuçlarında yer almak için bir strateji olarak Arama Motoru Optimizasyonu‘na (SEO) odaklandı. SEO eğilimleri, sitenin organik (doğal veya ücretsiz) arama motoru sonuç sayfalarında (SERP‘ler) görünürlüğünü artırmak için web sitesi geliştiricileri tarafından benimsenen süreci ifade eder. Bu, arama motoru dostu unsurları bir web sitesine dahil ederek elde edilir.

Arama motoru algoritmalarında oldukça sık yapılan değişiklikler, insanlara Arama Motoru Optimizasyonunun öldüğünü düşündürdü. Ama bu gerçek olmaktan uzak bir cümle. Google ve diğer arama motorları, internet kullanıcıları için daha iyi arama sonuçları getirmek için arama motoru algoritmalarıyla yenilik yapmaya devam ediyor. Yazının devamında Dijital Pazarlama Terimleri – Dijital Pazarlamayı Öğrenin.

SEO trendleri ve pazarlamayı nasıl etkileyecek?

2022 SEO Trendleri Rehberi

Google’daki bir milyon arama sonucuna dayalı olarak birkaç önemli SEO trendi, içerik pazarlamacılarının ve SEO uzmanlarının arama motorunun işleyişinin dinamiklerini daha iyi anlamalarına ve daha iyi bir yatırım getirisi (ROI) elde etmek için yollar geliştirmelerine yardımcı olabilir;

2022’de SEO Trendleri Neler Olacak?

1. Anahtar kelimeler üzerinde aşırı vurgu yapmaktan kaçının

Birçok kişi hala anahtar kelimelerin SEO trendlerinde en önemli faktör olduğuna inanıyor, ancak SEO araştırması, bir anahtar kelimenin bir bölümde, başlıkta veya makalede kaç kez göründüğünün, sayfanızın en iyi arama sonuçlarında görünmesiyle hiçbir ilgisi olmadığını gösteriyor. Google artık makalenin veya web bölümünün o anahtar kelimeye veya kelime öbeğine ne kadar derinlemesine girdiğine bakıyor.

2022’de Bilinmesi Gereken 12 SEO Trendi

Örneğin, bir kullanıcı ‘Facebook CEO’su kimdir?’ anahtar kelimesini aradığında, Google, Facebook CEO’su anahtar dizelerini içeren siteleri tarar veya öyle sanılır. Ancak araştırmalar, Google‘ın, anahtar kelimenin bir sayfada veya bölümde kaç kez göründüğünü değil, konuyu ayrıntılı olarak kapsayan web sitelerini aradığını gösteriyor. Bu durumda, CEO olan Mark Zuckerberg hakkında derinlemesine bilgi içeren sayfaları arar ve böylece kullanıcılar için en alakalı arama sonuçlarını getirir. Bu nedenle, Facebook CEO’sunun kasıtlı veya rastgele bir şekilde burada ve orada bahsedildiği BT endüstrisi ile ilgili bir makale, Mark Zuckerberg’i kişi veya işi olarak çok fazla ilgilendirmez, arama motoru sıralamalarında yer almayabilir.

seo-optimizasyonu-rehberi-nasil-yapilir

2. Konuyla ilgili içerik önemlidir

Bir konu derinlemesine veya yüzeysel düzeyde ele alınabilir. Bununla birlikte, arama motorlarındaki yeni algoritmik değişiklikler, belirli bir konunun veya anahtar kelimenin derinlemesine kapsamına önem vermektedir. Bu nedenle, bir makalenin veya blogun ortalama uzunluğu, fark edilmek için ideal olarak 1900 ila 2000 kelime arasında olmalıdır.

3. Orijinal İçerik ve Fotoğraflar ve İntihal İçerik

Birkaç yıl önce, web sitelerinin ve blogların yalnızca çeşitli sitelerden içerik kopyalayarak ve bunları derleyerek iyi bir popülerlik ve gelir elde etmesi olağandı. Bazıları, içeriği başka sitelerden yeniden yazma ve düzenleme derecesine gitti. Artık akıllı algoritma, kopyalanan veya yeniden ifade edilen içeriği çok daha kolay algılayabiliyor ve bu fotoğraflar ve çizimler için de geçerli. Bu nedenle, öne çıkmak için orijinal içerik oluşturmak için zaman ve çaba harcamak gerekiyor. Başka bir deyişle, en önemli şey içeriğin ne kadar özgün olduğu ve konunun insanlar arasında ne kadar popüler olduğudur, içinde tekrarlanan popüler SEO anahtar kelimeleri değil.

4. Daha kısa URL’ler daha iyi performans gösterir

Her web sitesi ve sayfa, bir sayfa veya siteyi tanımlamaya yardımcı olan evrensel bir kaynak bulucuya (URL) sahiptir. Örneğin, Türkiye e-Devlet portalı olan “https://giris.turkiye.gov.tr/”  SEO Araştırması, daha kısa URL’lerin, daha uzun URL’lere kıyasla arama sonuçlarında daha iyi sıralama alma olasılığının yüksek olduğunu gösterir. Google algoritmaları ilk beş kelimeye bakar ve ondan sonraki kelimelere daha az önem verir.

5. Başlık etiketi anahtar sözcüğünde tam eşleme gerekli değildir

Çoğu zaman, SEO uzmanları ve içerik geliştiriciler, başlık etiketlerine olabildiğince çok popüler anahtar kelime koymak için çaba harcarlar. Ancak, tam eşleşme arama motorlarının aradığı şey değil, başlık etiketleriyle ilgili en alakalı içerik olduğundan, Google aramasında alakalı görünmüyor.

6. Bir web sayfasına geri bağlantılar, kalite her şeyden önemlidir

Uzun süredir SEO trendleri, sayfa sıralamalarını artırmak ve arama sonuçlarında sık sık görünmek için etkili bir strateji olarak geri bağlantı oluşturmaya odaklanmıştı . Ancak, şu anda önemli olan geri bağlantı sayısı değil , daha önemli olan sayfamıza veya sitemize geri bağlantı veren sitelerin veya blogların kalitesidir .

Arama motoru algoritmalarındaki sık değişiklikler, SEO trendlerinin sonuç vermesini zorlaştırıyor. Bu nedenle, sürekli olarak hem çevrimiçi hem de çevrimdışı SEO stratejilerine odaklanmak mantıklıdır. Çevrimiçi stratejiler, sayfa yükleme süresini, HTML’ye karşı HTTPS kullanımını, URL uzunluğunu içerirken, çevrimdışı stratejiler arasında bağlantı oluşturma, anahtar kelime tanıtımı, içerik uzunluğu ve derinliği bulunur.

en-iyi-seo-teknikleri-puf-noktalari-ucretsiz

Sonuç Verecek SEO Stratejileri

2022 Yılının Çok Önemli 12 SEO Trendi

1. SEO’nun amacını anlayın

Başlangıçta, SEO trendlerinin amacını ve çevrimiçi pazarlama ve tanıtım faaliyetlerindeki rolünü anlamak çok önemlidir. Herhangi bir içerik geliştirici veya pazarlamacı için SEO trendlerinin amacı, sayfamıza çok sayıda ziyaretçi ve giriş almak değil, en alakalı aramaları sayfamıza yönlendirmek olmalıdır. SEO trendlerinin amacı, içeriğimizin ne olduğu ve belirli bir bilgiyi arayan kullanıcılarla nasıl alakalı olabileceği arama motorlarına bilgi vermektir.

SEO’nun yokluğunda, web’de gezinen, bağlantıları izleyen ve içeriği büyük veritabanlarında indeksleyen otomatik arama botları, yararlı içeriği kolayca bulmayı zorlaştıracaktır. Bazı uzmanlara göre, SEO olmadan web siteleri ve bloglar arama motorlarına görünmez kalabilir.

2. En alakalı anahtar kelimelere odaklanın

Bazen SEO taktikleri biraz fazla uzatılabilir, böylece onunla ilgili bazı anahtar kelimeler veya içerikler, bir sitede sadece sıcak bir anahtar kelime olduğu için bağlam dışı sıklıkla kullanılır. “Dünya Kupası Futbol”, ​​etkinlik devam ederken sıcak bir anahtar kelime olabilir, ancak bunun mücevher, finans, tıp veya bankacılıkla ilgili bir siteyle ne ilgisi var? Bu tür stratejiler, konu o sırada sıcak olduğu için SEO trendleri trafiğini çekebilir, ancak ‘Dünya Kupası Futbolu’ ile ilgilenen bir kitleyi çekmek, satışlarınıza bir kuruş eklemeyebilir. Bu nedenle, sektör veya meslekle en alakalı anahtar kelimeler bankası için son derece önemlidir.

3. HTML içeriğini kullanın

Arama motorları, içeriği dizine eklemek ve onlar için erişilebilir kılmak için arka uçta karmaşık bir dizi etkinlik gerçekleştirir. HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili) en kolay dizine eklenirken, tarama teknolojisindeki gelişmelere rağmen görüntüler, flash dosyaları, java uygulamaları ve metin dışı içerik göz ardı edilebilir.

Mozbar veya Google’ın önbelleği gibi belirli araçlar, sitenin hangi içeriğinin arama motorları tarafından görülebildiğini ve dizine eklenebildiğini görmenizi sağlayabilir.

2022 Yerel SEO Trendleri

4. Taranabilir bağlantı yapıları

Bir web sitesinin başarısı, arama motorları için ne kadar kolay taranabilir olduğuna ve web kullanıcıları için gezinmenin ne kadar kolay olduğuna bağlıdır. Taranabilir bir bağlantı yapısı, arama motorlarının bir web sitesindeki tüm sayfaları bulmasını sağlamak için hayati önem taşır.

5. Javascript SEO dostu olmayabilir

Birçok web yöneticisi, ne yazık ki arama motorlarının taramayacağı bağlantılar için Javascript kullanır. Standart HTML bağlantılarının kullanılması, taramayla ilgili sorunları çözecektir.

6. Form gönderme sayfaları

Birçok web sitesinde, yalnızca bir form gönderildiğinde veya parola korumalı oturum açarak erişilebilen içerikler bulunur. Tarayıcılar bu tür sayfaları atlama eğilimindedir ve bu nedenle bunlarla ilgili sayfalar da arama motorlarına görünmez olacaktır.

2022-seo-teknikleri

Sonuç

2022 Yılının SEO Trendleri Nelerdir?

Bir web sitesinin bakımını yapmak, mobil sitesinin alan adlarını korumak, sunucuları korumak ve izleyicinin ilgisini çekmek için yeni içerik oluşturmak açısından kendi maliyetlerine sahiptir. Bu genel masraflara rağmen, SEO trendleri pazarlaması genellikle siteye SEO trendleri trafiği oluşturmak ve satış dönüşümlerini sağlamak için uygun maliyetli bir strateji olarak kabul edilir.

Geleneksel reklamcılıkla karşılaştırıldığında, maliyetler daha düşük görünebilir. Yine de, web aramaları genellikle değişken bir eğilime tanık olur ve arama motorları tarafından yapılan algoritmalardaki değişiklikler nedeniyle sürekli bir değişim halindedir. Birçok site, algoritmik yeniliklerin yarattığı değişen senaryodan sağ çıkamadığı için iyi para kazandıktan sonra ortadan kayboldu.

2022’de Kaçırmamanız Gereken SEO Trendleri

Organik sıralama herhangi bir web sitesi için tek trafik kaynağı olmaması gerekir. SEO uzun soluklu bir süreçtir ve alt satırda herhangi bir somut sonuç göstermesi aylar veya yıllar alır.

Pazarlamadaki SEO eğilimleri, birkaç hafta içinde somut sonuçlar gösteremez. Ayrıca, bazı web sitesi sahipleri, içerik söz konusu olduğunda katı olma eğilimindedir ve SEO dostu hale getirmek için değişiklik yapmaya istekli değildir. Bu, uzun vadede sayfa sıralamalarına zarar verir.

Bazı şirketler, rakiplerinin SEO stratejisini taklit etmeye çalışır ve hiçbir yere varamazlar. Taklitçi olmaya çalışmak, çabalarımızı rekabetimizin bir adım gerisine atacaktır.

SEO trendlerinin amacı, arama motorlarının işini kolaylaştırmak olmalı, ancak onları alt etmek değil. Şirketler tarafından benimsenen genel olarak iki tür SEO stratejisi vardır:

White Hat ve Black Hat. İkincisi, arama motoru yönergelerini ihlal eder, arama motoru algoritmalarındaki zayıflıklardan yararlanmaya çalışır. Bağlantı spam’ı, anahtar kelime doldurma, gizleme, gizli metin ve gizli bağlantılar içerir.

siyah-gri-beyaz-sapka-seo-teknikleri-2022

Öte yandan, Beyaz Şapka teknikleri HTML bağlantılarını kullanır, içerik kalitesine odaklanır, içeriği dizine eklenebilir ve taranabilir hale getirir. Bazı SEO trendleri, SEO uzmanlarının, siyah şapka SEO’ya geçiş çizgisini geçmeyen, ancak beyaz şapka teknikleri olarak düşünülmesi gerekenlerin çok dışında gri şapka stratejileri kullandığını göstermiştir.

2022 Yeni Yıl SEO Trendleri

İlgili soru, bir SEO uzman hizmetinin kurum içinde mi yoksa dış kaynaklı mı gerekli olduğudur. SEO trendlerinin uygulanması, hem niteliksel hem de teknik bir bileşene sahiptir. Temel kısım, uygun SEO anahtar kelimeleri, başlıkları ve açıklamaları kullanmaya ve içeriğin yüksek kalitede ve hitap edilen hedef kitleyle alakalı olmasını sağlamaya özen gösterir. Teknik kısım, HTML kodlamasını uygulamak, siteleri hem ziyaretçiler hem de arama robotları için gezinme veya taranabilir hale getirmek için programcıların ve analistlerin yardımını içerir.

Beyaz Şapka ve Gri şapka teknikleri, web sitesinin ve mobil sitelerin arama motorları tarafından fark edilmesini ve sayfa sıralamasında daha üst sıralarda yer almasını sağlarken, siyah şapka stratejileri kısa vadede bazı sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir ancak etik olmayan davranışlar nedeniyle kara listeye alınabilir.

Sosyal medyanın hızlı büyümesi, web sitelerinin Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest, Instagram ve diğerleri gibi çeşitli platformlarla entegrasyonunu kaçınılmaz hale getirdi. SEO trendleriyle birlikte, uygun sosyal medya yönetimi, çevrimiçi pazarlamanın amaç ve hedeflerine etik ve organik bir şekilde ulaşılmasına yardımcı olabilir.

Yoruma kapalı

Call Now Button