Skip links
web sitemi kac kisi ziyaret etmis

Web Sitemi Kaç Kişi Ziyaret Etti?

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Öğrenme

Bir WordPress sitesini kaç kişinin ziyaret ettiğini öğrenmenin birkaç yolu vardır:

  1. Google Analytics’i Kullanma: Google Analytics, web sitesi trafiğini, kullanıcı davranışını ve diğer ölçümleri izlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır. Google Analytics’i WordPress sitenizle kullanmak için bir Google Analytics hesabı oluşturmanız, izleme kodunu sitenize eklemeniz ve ardından ikisini bağlamanız gerekir. Bu, WordPress için Google Analytics gibi bir eklenti kullanılarak veya izleme kodunu temanızın header.php dosyasına manuel olarak ekleyerek yapılabilir.
  2. Jetpack Kullanımı: Jetpack, WordPress için biri site istatistikleri olan çeşitli özellikler sağlayan bir eklentidir. Jetpack’i WordPress sitenize yükledikten ve bağladıktan sonra, WordPress kontrol panelinde ziyaretçi sayısı, görüntüleme ve diğer ölçümler dahil olmak üzere ayrıntılı site istatistiklerine erişebileceksiniz.
  3. Diğer analiz eklentilerini kullanma: Web sitesindeki ziyaretçiyi izlemek için de kullanılan WP Statistics, MonsterInsights ve Matomo Analytics gibi çeşitli başka analiz eklentileri mevcuttur.
  4. Barındırma platformunuzu kullanma: Bazı barındırma sağlayıcıları, barındırma hesabınız aracılığıyla erişilebilen yerleşik analizler de sağlar. Örneğin cPanel, web sitesi trafiğini izlemek için kullanılabilecek webalizer, Awstats ve Google Analytics sağlar.

Bu sayıların doğruluğunun kullanılan yönteme bağlı olarak değişebileceğini ve verilerin güvenilirliğini dikkate almak da önemlidir.