Skip links
wordpress siteye pdf dosyasi ekleme

8 Adımda WordPress Siteye PDF Dosyası Ekleme

WordPress Siteye PDF Dosyası Nasıl Eklenir?

Aşağıdaki adımları izleyerek bir WordPress sitesine PDF dosyası ekleyebilirsiniz:

  1. WordPress panosundaki Medya bölümüne gidin ve yeni bir PDF dosyası yüklemek için “Yeni Ekle” düğmesini tıklayın.
  2. PDF dosyası yüklendikten sonra, size dosyanın ayrıntılarını düzenleme seçeneği sunulur. Sitenizin erişilebilirliğini iyileştirmeye yardımcı olması için başlık, resim yazısı ve alternatif metin alanlarını doldurduğunuzdan emin olun.
  3. PDF dosyasını bir gönderiye veya sayfaya gömmek için, bir gönderiyi veya sayfayı düzenlerken “Medya Ekle” düğmesini kullanabilir ve ortam kitaplığından PDF dosyasını seçebilirsiniz.
  4. PDF dosyası gömüldükten sonra, kullanıcıların dosyayı görüntülemek veya indirmek için tıklayabilecekleri bir bağlantı olarak görüntülenecektir.
  5. PDF dosyasını doğrudan web sayfasına gömmek için kullanılabilen “WordPress için PDF görüntüleyici” adlı üçüncü taraf eklentisini de kullanabilirsiniz.
  6. Ayrıca, PDF dosyasını doğrudan web sayfasına gömmek için kullanılabilen ve gömülü pdf dosyasının görünümünü özelleştirmeye izin veren “PDF Embedder” adlı üçüncü taraf eklentisini de kullanabilirsiniz.
  7. Pdf dosyasını doğrudan web sayfasına eklemek için kullanılabilen “Dosya” adlı yerleşik bloğu da kullanabilirsiniz.
  8. Son olarak, pdf dosyasını <a> etiketini kullanarak web sayfasına bağlayarak özel kodu kullanabilirsiniz .
    Örnek:  <a href=”dosyanın sunucudaki adresi”>PDF Dosyası</a>

Bir PDF dosyasını bağlarken veya gömerken herhangi bir telif hakkı yasasını ihlal etmediğinizden emin olmanız önemlidir.