Skip links
wordpress dosya yukleme upload limiti nasil artirilir

WordPress Dosya Yükleme Sınırı Nasıl Artırılır?

WordPress Dosya Yükleme Limiti Artırma

WordPress’te dosya yükleme sınırını artırmanın birkaç yolu vardır:

  1. Dosyayı değiştirin : Sunucunuzdaki dosyayı php.inibulun ve ve için değerleri artırın .php.iniupload_max_filesizepost_max_size
  2. Dosyayı değiştirin .htaccess: Dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyin .htaccess, değerleri istenen dosya yükleme sınırıyla değiştirin.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

  1. Dosyayı değiştirin wp-config.php: Dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyin wp-config.php, değerleri istenen dosya yükleme sınırıyla değiştirin.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

  1. Bir eklenti kullanma: “Yükleme Maks. Dosya Boyutunu Artır” veya “Maksimum Dosya Boyutunu Yükle” gibi dosya yükleme sınırını artırmanıza izin veren birkaç WordPress eklentisi vardır. Bu eklentiler, dosya yükleme sınırını WordPress panosundan kolayca artırmanıza olanak tanır.

Not:

  • Bazı barındırma sağlayıcılarının yukarıdaki yöntemlerle artırılamayan limitleri olabileceğinden, dosya yükleme sınırını artırma konusunda yardım için barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekebileceğini unutmayın.
  • Yükleme sınırını artırdıktan sonra, düzgün çalıştığından emin olmak için web sitenizi kontrol etmeniz önerilir.
  • Dosya yükleme sınırını çok fazla artırmanın web sitenizin performansını olumsuz yönde etkileyebileceğini de unutmamak önemlidir.