Skip links
Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Web sitesi tasarlarken dikkat edilecekler gündeme geldiği zaman karşımıza oldukça titiz bir süreç çıkar. Unutmamak gerekir ki iyi bir web sitesi için pek çok farklı özelliği dikkate alıyor olmak gerekmektedir. Özellikle web sitesi tasarlarken aşağıdaki kriterlere dikkat ediyor olmanız, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir;

  • Web siteniz hedef kitleyle ilgili olmalıdır
  • Web sitenizin tasarımı kullanıcı dostu olmalıdır
  • Web siteniz amaca uygunluk konusunda başarılı olmalıdır

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Web Siteniz Hedef Kitleyle İlgili Olmalıdır

Web siteniz mutlaka hedef kitlenizle ilgili olmalıdır. Kimleri sitenize çekmek istiyorsunuz? Sadece yerel insanlar mı yoksa diğer ülkelerden de insanlar mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, sitenizde kullanılan dilin çocuklar da dahil olmak üzere herkes için yeterince kolay olduğundan emin olmalısınız. Böylece tam da talebinize uygun bir şekilde web sitesi projesine imza atabilirsiniz.

Web Sitenizin Tasarımı Kullanıcı Dostu Olmalıdır

Daha fazla ziyaretçi çekmek ve tekrar tekrar ziyaret etmelerini sağlamak için çekici ve akılda kalıcı olmalıdır. Kullanıcılarınızdan daha fazla ilgi görmek istiyorsanız, flash animasyonu veya animasyonlu grafikleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda çok fazla yer kaplamaması gerektiğini unutmayın! Çünkü performanslarını yavaşlatır ve sıkıcı hale getirir.

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Web Siteniz Amaca Uygunluk Konusunda Başarılı Olmalıdır

Bir web sitesine sahip olarak ne elde etmek istediğiniz ve bu hedefe ulaşmada nasıl yardımcı olacağı açık olmalıdır. Örneğin küçük bir işletmeniz varsa ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız bu amaçla bir web sitesine ihtiyacınız olabilir. Peki, iyi bir web sitesi tasarlarken dikkat edilecekler nelerdir? İşte detaylar!

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Günümüz itibariyle web sitesi tasarlarken dikkat edilecek olanlar gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçeneklerden rahatlıkla söz edebiliriz;

  • Tasarım, kullanıcı dostu ve gezinmesi kolay olmalıdır
  • İşletmeniz için satışları ve kârları artırabilecek daha fazla trafik çekebilmelidir
  • İçeriğin benzersiz ve özgün olması, ziyaretçilerin ilgisini çekmesini sağlamalıdır

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Bir web sitesi tasarlarken, dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Bir web sitesi tasarlarken en önemli şey kullanıcıyı akılda tutmaktır. Bu, web sitesinin, içinde gezinmeleri kolay olacak şekilde tasarlanması gerektiği anlamına gelir. Gezinme, kullanıcıların aradıklarını bulmakta zorluk çekmemeleri için basit ve sezgisel olmalıdır.