Skip links
SEO NUN FAYDALARI AJANSI FIRMASI

SEO’nun Sitenize 17 Faydası

SEO’nun Sitenize 17 Faydası
SEO’nun Faydaları

Aşağıdakiler, doğru taktikleri kullanırsanız tadını çıkarabileceğiniz SEO’nun başlıca faydalarıdır.

1. SEO, kaliteli trafiği artırır

SEO, gelen bir pazarlama stratejisini takip eder, yani tüketiciler size ihtiyaç duyduklarında veya hakkınızda bilgi istediklerinde sizi bulabilirler. İstenmeyen e-postalar veya araya giren reklamlar yoluyla müşterilerin dikkatini dağıtarak onları rahatsız etmez; yararlı veya faydalı bilgilere daha hızlı ve gerektiğinde erişmelerine yardımcı olur. Bu, pazarlama mesajlarını satışa ve müşteri adaylarına dönüştürme şansını artırır. Dolayısıyla, gerçekten satın almak isteyen müşterilerin sayısı artar, dolayısıyla trafik kalitesi artar.

2. SEO’da ücretsiz reklamlar

Web siteniz veya sayfanız oluşturulduktan sonra, sayfanıza trafik çekmek için sürekli bir maliyet yoktur. Bir ay veya birkaç ay içinde sayfanızı sayfanızın içeriğine göre güncellemeniz gerekebilir, ancak sayfanızı oluşturduktan sonra arama sonuçlarındaki yeriniz güvenli ve ücretsizdir.

3. Rekabet Yarışı

Artık bir günün SEO’su popülerlik kazandı ve herhangi bir pazarlama stratejisinin önemli bir parçası olarak kabul ediliyor. Optimize edilmiş web siteleri, kesinlikle optimize edilmemiş olanlardan daha fazla müşteri çeker. Yani SEO kullanıyorsanız , zaten rakiplerinizden bir adım öndesiniz.

4. Kullanıcı Dostu Web Siteleri

SEO, kolay, sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olur. SEO, yalnızca Google veya başka bir arama motoru için optimizasyon yapmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı deneyimini de geliştirir. Pekala, yapılandırılmış web siteleri ziyaretçileri daha fazla çeker ve onları daha uzun süre kalmaya zorlayarak sayfa görüntülemelerini artırır.

5. Daha iyi dönüşüm oranları

SEO web sitelerini optimize eder; bu nedenle, her cihazda kolayca gezinebilir, okuyabilir ve çalışabilirler. Gezinmesi, okunması veya anlaşılması kolay web siteleri daha fazla müşteri çeker ve sadık müşterilere ve sık ziyaretçilere dönüşme şanslarını artırır.

6. Marka bilinirliği oluşturun

Arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak marka bilinirliğini artırır. Web sitenizin adı herhangi bir büyük arama motorunun ilk sayfasında göründüğünde, markanızın güvenini oluşturur ve potansiyel müşterileri artırır ve marka bilinirliğini artırır.

7. Daha iyi maliyet yönetimi

SEO, reklam maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Web sitenizin sıralaması yüksek olduğunda, tıklama başına ödeme yapmanıza veya web sitenizin veya sayfanızın reklamını yapmanıza gerek yoktur. Müşteriler arama bağlantılarınızı tıkladığı sürece web site bağlantınız yüksek bir konumda kalacaktır.

8. SEO, kullanıcıların fiziksel mağaza ziyaretlerini artırır

Ürününüzü çevrimiçi olarak aradıktan sonra, müşterilerin yerel mağazayı veya fiziksel mağazayı ziyaret etmesi olasıdır. Bu nedenle fiziksel mağazaların satışlarını da artırır.

seo site icin faydalari

9. SEO marka güvenilirliğini artırır

Sıralama ne kadar yüksek olursa, müşterilerin güveni o kadar yüksek olur. Müşteriler, sayfanızın en üst sıralarda yer almasının, şirketinizin köklü ve ilgili sektörünüzde iyi bir isme sahip olduğunu kanıtladığını, dolayısıyla müşterilerinizin markanıza olan güvenini ve dolayısıyla güvenilirliğini artırdığına inanır.

10. SEO, tüm çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinin bir sinerjisini yaratır

Online olarak yapılan tüm pazarlama stratejileri, web sitesinin veya sayfanın başarısını artıracaktır. E-posta, içerik pazarlaması, blog oluşturma, sosyal medya pazarlaması, e-ticaret, web yönetimi vb. gibi pazarlama faaliyetleri, arama motorlarınızın arama sonuçlarındaki sıralamanızı artırmanıza yardımcı olur.

11. SEO, Sosyal Medya takipçilerini artırır

Marka bilinirliğiniz arttıkça, markanızın veya sayfanızın sosyal medyadaki popülaritesi de artar, dolayısıyla sosyal platformdaki takipçiler artar, bu da satışlarda ve şöhrette artışa neden olur.

12. SEO, web sitesi hızını artırır

SEO, web sitenizi optimize eder ve web sitenizin hızını artırır, bu da kullanıcı etkileşimini daha kolay ve daha az yorucu hale getirir. Yükleme süresindeki gecikme, müşteriyi rahatsız eder ve bu nedenle onları web sitenizden erken ayrılmaya zorlar. Yani SEO bunu azaltacak ve müşteri memnuniyetinin artmasına yardımcı olacaktır.

13. En üst sıradakiler 7/24 promosyon sağlar

SEO 7/24 çalışır. Dinlenme gerektirmez. Sıralamalarınız bir gecede kaybolmaz. Sıralamanız gün ve gece bazında günlük olarak artar. Bir saniye bile durmaz.

14. SEO uzun vadeli bir pazarlama stratejisidir

SEO, uzun vadeli bir süreç veya stratejidir. Optimum sıralamaları görüntülemek için en az 6 ay gerekir. Rütbeyi yükseltmek zaman alır; benzer şekilde, sıralamada aşağı inmek de zaman alır. Bir gecede hiçbir şey olmaz. Yüksek bir pozisyona ulaştığınızda sıralamada aşağı inmek için daha az olasılık vardır.

15. SEO, PPC’den daha fazla tıklama alır

Organik SEO, PPC’den daha fazla tıklama alır . Müşterilerin ücretli reklamlara olan güveni, Google algoritmasına göre nispeten daha az olduğundan, ücretli reklamlardan %90 daha fazla tıklama alır.

16. SEO ölçülebilir

SEO ölçülebilir. Dönüşümler ve dönüşümlerin kaynağı ölçülebilir. Web sitesi sıralamaları ve organik trafik de ölçülebilir. Bazı araçlar kullanılarak, işletmeniz için önemli olabilecek değerli anahtar kelimeler belirlenebilir.

17. SEO, yeni pazarlara girmeye yardımcı olur

SEO, yeni pazara girmenize yardımcı olur. Web sitenizi optimize ettikten sonra başka bir pazarı hedefleyebilir veya pazarınızı kolayca genişletebilirsiniz. Yeni bir pazara girmek için gerekli olan değerli anahtar kelimeler kullanılabilir.