Skip links
Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil uyumlu web tasarım hizmeti son zamanlarda sıklıkla talep görmektedir. Mobil uyumlu tasarım, mobil cihazların artan popülaritesine yanıt veren web tasarımına farklı bir yaklaşımdır. Mobil uyumlu web siteleri, küçük ekranlar, kolay gezinme ve hızlı yükleme süreleri için uygun bir düzene sahiptir. Mobil uyumlu web siteleri, hedef pazarına ulaşmak isteyen her işletme için olmazsa olmazdır. Aslında, Google’a göre, mobil cihazlardan yapılan aramaların yarısından fazlası yerel işletmelerle ilgilidir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Günümüzün dijital ortamında rekabetçi kalmak istiyorsanız, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın çok önemli olduğu açıktır. Mobil uyumlu web tasarım, birkaç farklı unsuru tek bir uyumlu pakette birleştirir. Aşağıda sıraladığımız 2 kriter, mobil uyumlu web tasarım süreci açısından son derece kritik bir etkiye sahiptir.

  • Duyarlı Tasarım
  • Dokunma Optimizasyonu

Duyarlı tasarım;, ekran boyutuna göre otomatik olarak yanıt veren bir web sitesi düzenini ifade eder. Amaç, ziyaretçinizin kullandığı cihaz ne olursa olsun sitenizin tamamen aynı görünmesidir. Bu, tüm sayfayı telefonlarında veya tabletlerinde görebilmeleri için yatay kaydırma veya yakınlaştırma ve uzaklaştırma gerekmediği anlamına gelir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Duyarlı web tasarımı, sayfalarınızı dokunmatik ekranlar için optimize etmek anlamına da gelir. Bu, fare veya izleme dörtgeni kullanmak yerine parmakla tıklaması kolay düğmeler ve bağlantılar eklemek anlamına gelir. Bu aşamada alanında uzman olanların sürece dahil olması; beraberinde çok önemli kazanımları getirmektedir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım Hizmeti

Mobil web tasarımı, web sitelerinin mobil cihazlar tarafından görüntülenebilecek şekilde tasarlanması uygulamasıdır. Mobil uyumlu web tasarımı, giderek daha fazla insanın telefonlarından ve tabletlerinden İnternet’e erişmesiyle son yıllarda giderek daha önemli hale geldi. Bu durumun bilincinde yer alan 8GEN Digital Agency; mobil uyumlu web sitesi tasarımları konusunda yeni nesil çözümlere imzasını atmaktadır. Mobil uyumlu web tasarım hizmeti konusunda ajansımız tam da aradığınız bir hizmetin merkezinde yer almaktadır.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil uyumlu web tasarımının önemi göz ardı edilemez. Aslında Google, mobil cihazlar için optimize edilmişlerse arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alan web sitelerini tercih edeceğini açıkça belirtmiştir.  Mobil uyumlu web siteleri, kullanıcıların telefonlarında veya tabletlerinde aradıklarını kolayca bulmalarına yardımcı oldukları için çok önemlidir. Ayrıca hemen çıkma oranlarını azaltarak ve dönüşümleri artırarak işletmenize yardımcı olurlar.