Skip links
Mobil Uyumlu İnternet Sitesi

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi Nedir?

Mobil uyumlu internet sitesi, çok daha geniş kitlelere hitap etmenizi mümkün kılar. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda mobil uyumlu web tasarımı hizmetlerine olan ilgi artış göstermektedir. Peki, dijital dünyada çok daha güçlü ve dinamik bir şekilde yer almanızı mümkün kılan mobil uyumlu internet sitesi nedir? Dahası; mobil uyumlu web sitesi neden önemlidir? İşte bu sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Web sitenizin mobil cihazlarla uyumlu bir hale getirilmesi sürecine mobil uyumlu web tasarımı denir. Mobil uyumlu web tasarımı, herhangi bir web sitesinin çok önemli bir yönüdür. Son zamanlarda tüm internet trafiğinin yaklaşık üçte birinin mobil cihazlardan geldiği tahmin ediliyor. Bu sayı daha da artacak gibi görünüyor. Mobil uyumlu web siteleri, özellikle akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere bir mobil cihazda okunması, gezinmesi ve kullanılması kolay olan web siteleridir.

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi
Mobil Uyumlu İnternet Sitesi

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi Neden Önemlidir?

Özellikle tüm cihazlarda iyi çalışan bir web sitesinde, ziyaretçilerin gezinmesi, mobil cihaz görüntüleme için optimize edilmemiş bir web sitesine göre daha kolaydır. Bu nedenle çoğu tüketici, mobil cihazlar için optimize edilmemiş bir site yüklenmezse ziyaret etmeye zahmet bile etmez. Dolayısıyla internet dünyasında çok daha güçlü ve dinamik bir şekilde yer almayı istiyorsanız; web sitenizin mobil uyumlu olması şarttır.

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi
İyi Bir Mobil Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

Mobil uyumlu kavramı; web sitenizin özellikle mobil cihazlar için tasarlandığı anlamına gelmediğinden kafa karıştırıcı olabilir. Bu, web sitenizin bir akıllı telefon veya tablette görüntülenebilir olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, siteniz bir Android, iPhone veya iPad’de gayet iyi çalışıyorsa, mobil uyumlu olarak kabul edilir. Ancak, pazarlamak istediğiniz bir uygulamanız varsa, sizin için bir uygulama geliştirmenize yardımcı olabilecek bir uygulama geliştiricisine ihtiyacınız vardır.

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi
Mobil Uyumlu İnternet Sitesi Neden Önemlidir?

İyi Bir Mobil Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

Mobil uyumlu internet sitesi yapım süreci oldukça teknik detayların yer aldığı bir süre içine alır. Dolayısıyla iyi bir mobil uyumlu site için alanında uzman olan bir ajanstan hizmet almanız şarttır. Siz de 8GEN Digital Agency ile iletişime geçtiğiniz zaman; tam olarak beklentinizi karşılayacak ve üst düzeyde bir web tasarımı hizmetine imza atacak bir ajansla iletişime geçmiş olursunuz.