Skip links
Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Mobil uyumlu e-ticaret sitesi kurmak faydalı mıdır? Son yıllarda, mobil ticaret bir e-ticaret işinin önemli bir parçası haline geldi. Araştırmaya göre, 2024 yılına kadar tüm e-ticaret işlemlerinin %70’sinden fazlasının mobil cihazlar üzerinden yapılması bekleniyor. Bu nedenle, e-ticaret mağazanızın mobil uyumlu ve tüm cihazlarla uyumlu olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Google tarafından verilen istatistiklere göre, web trafiğinin yarısından fazlası akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardan geliyor. Bu nedenle, bu el cihazlarında kolayca erişilebilen bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Unutmamak gerekir ki son zamanlarda mobil uyumluluk için herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kullanılabilecek önceden entegre edilmiş birçok çözüm vardır. Bu önceden entegre edilmiş araçlar, mevcut web sitenizin mobil sürümünü sorunsuz bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Hangi Fırsatları Sunar?

Günümüzde mobil cihazlar en çok kullanılan teknolojik cihazlar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla dijital dünyada güçlü olmanın yolu mobil uyumlu bir web siteye sahip olmaktan geçmektedir. Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi kurmanın birçok faydası vardır. Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Satış artışı
  • Daha fazla müşteriye ulaşma yeteneği
  • Memnun müşteriler ve daha fazla satış dönüşüm oranı
  • Küçük ekranlarda kolay gezinme ve kolay ödeme işlemi
  • Hem müşteriler hem de işletme sahipleri için daha iyi kullanıcı deneyimi

Görüldüğü üzere mobil uyumlu e-ticaret sitesi kurmak gündeme geldiği zaman karşımıza satışların artış göstermesinden müşteri memnuniyetine varıncaya kadar pek çok farklı avantaj çıkar. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda mobil uyumlu web sitelerine dair talebin oldukça fazla olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Mobil Uyumlu E-Ticaret Siteleri Neden Avantajlıdır?

Mobil uyumlu ticaret sitelerinin en önemli avantajı, bu tür uygulamaların kullanımının daha kolay olmasıdır. Mobil cihazların küçük ekranları ve dokunmatik ekranları vardır. Bu da insanların geleneksel web sitelerini kullanarak gezinmesini zorlaştırır. Ancak mobil optimize edilmiş e-ticaret web siteleri ile kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabilir ve ekrana sadece birkaç dokunuşla alışveriş yapabilirler. Bu, web sitenizde ihtiyaç duyduklarını bulma zahmetine girmeden ürün satın almalarını kolaylaştırır.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Kurmak Faydalı Mıdır?

Mobil uyumlu e-ticaret sitesi kurmak; oldukça avantajlı olduğundan her zaman önerilmektedir. Mesela; bu tür bir siteye sahip olmak; müşterilerin dönüş oranlarını arttırmaktadır. Çünkü mobil cihazlar için optimize edilmiş e-ticaret siteleri, kullanımları kolay olduğu ve daha fazla insanı mağazanızdan ürün satın almaya teşvik eden mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunduğu için daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açar. 8GEN Digital Agency her zaman yeni nesil çözümleri sizlerle buluşturmaktadır.