Skip links
Mikro Site Tasarımı

Mikro Site Tasarımı

Mikro Site Tasarımı

Mikro site tasarımı nedir? Mikro site, belirli bir amaç için oluşturulmuş küçük bir web sitesidir. Bir mikro sitenin tasarımı ve içeriği, hedef kitlesinin ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Mikro web sitesi, genellikle tek bir ürün veya hizmete odaklanan, az miktarda içeriğe sahip tek sayfalık bir web sitesidir. Tasarım, kullanıcıları ana web sitesine tıklamaya ikna etmek amacıyla minimalist ve basittir.

Mikro Site Tasarımı

Mikro Site Tasarımı Ne İşe Yarar?

Mikro siteler birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Ürünleri, hizmetleri veya etkinlikleri tanıtmak için kullanılabilirler. Ayrıca, olası satış yaratma kampanyaları için açılış sayfaları veya aboneler için teşekkür sayfaları olarak da kullanılabilirler. Bir mikro site, müşterinin ihtiyaçlarına ve hedef kitlesine bağlı olarak bir sayfa veya birden fazla sayfa içerebilir.

Mikro Site Nasıl Tasarlanır?

Herhangi bir türde web sitesi tasarlamanın ilk adımı, hedef kitlenizi ve sizden ne istediklerini belirlemektir. Bu belirlendikten sonra, mikro sitenizin onlar için en iyi şekilde nasıl görüneceğini ve çalışacağını düşünmeye başlayabilirsiniz.  Siteyi canlı yayınlamadan önce tüm bağlantıların düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Böylece kullanıcılar, indirmeleri veya yeniden yönlendirmeleri beklemek zorunda kalmadan gitmeleri gereken yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Mikro Site Tasarımı

Mikro site tasarımı söz konusu olduğu zaman tasarımınızı sade ve güzel tutmalısınız. Mikro siteler, sosyal medyada paylaşılabilecek bir reklam kampanyası oluşturmak isteyen şirketler için harikadır. Sıfırdan tasarlamak için çok fazla zaman veya para harcamak zorunda kalmadan müşterileriniz için benzersiz bir deneyim yaratmanıza olanak tanır.

Mikro Siteler Neden Popülerler?

Günümüz itibariyle mikro site tasarımı gündeme geldiği zaman karşımıza tam anlamıyla yeni nesil çözümlerin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle bir tek hedefe ulaşmak üzere tasarlanan mikro siteler; aynı zamanda amaca ulaşmak konusunda üst düzeyde çözümler de ortaya koyarlar. Tam da bu noktada mikro sitelerin son zamanlarda profesyonel çözümleri de beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Mikro Site Tasarımı

Sonuç olarak, normalde sıfırdan bir sayfa oluşturmak için gerekli olan tüm çabayı harcamanıza gerek kalmadan kendi çevrimiçi bir açılış sayfası sürümünüze sahip olabilirsiniz. 8GEN Digital Agency üst seviyede bir mikro site tasarımının hayata geçirilmesi konusunda yeni nesil çözümleri sizlerle buluşturmaktadır.