en-iyi-seo-araclari

En iyi SEO Araçları –

Oldukça teknik bir disiplin olarak, Seo’nun web sitelerini optimize etmeye yardımcı olmak için güvendiği birçok araç ve yazılım vardır. Aşağıda yaygın olarak kullanılan bazı ücretsiz ve ücretli araçlar bulunmaktadır:

  • Google Search Console – Google Search Console (eski adıyla “Google Web Yöneticisi Araçları” olarak bilinir), Google tarafından sağlanan ücretsiz bir araçtır ve SEO’nun araç setinde standart bir araçtır. GSC, üst anahtar kelimeler ve sayfalar için sıralamalar ve trafik raporları sağlar ve yerinde teknik sorunları tanımlamaya ve düzeltmeye yardımcı olabilir.
  • Google Ads Keyword Planner, Google Ads ürününün bir parçası olarak Google tarafından sağlanan başka bir ücretsiz araçtır. Ücretli arama için tasarlanmış olsa da, anahtar kelime araştırması yaparken yararlı olabilecek anahtar kelime önerileri ve anahtar kelime arama hacmi sağladığı için SEO için kullanmak için harika bir araç olabilir.
  • Backlink analiz araçları – ahrefs ve Majestic olmak üzere iki ana bağlantı analiz aracı vardır. Backlink analiz araçları, kullanıcıların hangi web sitelerinin kendi web sitelerine veya rakiplerin web sitelerine bağlandığını analiz etmelerini sağlar ve bağlantı oluşturma sırasında yeni bağlantılar bulmak için kullanılabilir.
  • SEO platformları-Seo’ların siteleri optimize etmek için ihtiyaç duyduğu birçok aracı bir araya getiren birçok farklı SEO platformu vardır. En popüler olanlardan bazıları Moz, BrightEdge, Searchmetrics ve Linkdex’dir. Bu platformlar anahtar kelime sıralamalarını izler, anahtar kelime araştırmalarına yardımcı olur, sayfa içi ve sayfa dışı SEO fırsatlarını ve SEO ile ilgili diğer birçok görevi tanımlar.
  • Sosyal medya – çoğu sosyal medya sitesi SEO üzerinde doğrudan bir etkiye sahip değildir, ancak diğer web yöneticileriyle ağ kurmak ve bağlantı kurma ve misafir gönderme fırsatlarına yol açabilecek ilişkiler kurmak için iyi bir araç olabilirler.

Yoruma kapalı