Skip links
wordpress siteye muzik ekleme nasil yapilir

5 Adımda WordPress Siteye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress Siteye Müzik Ekleme

Aşağıdakiler dahil bir WordPress sitesine müzik eklemenin birkaç yolu vardır:

  1. Müzik çalar eklentisi kullanma: Sitenize müzik çalar eklemek için Audio Player, Compact WP Audio Player ve MP3-jPlayer gibi eklentiler kullanılabilir. Bu eklentiler, ses dosyalarını yükleyip düzenlemenize ve ardından bunları kısa kodlar kullanarak yazılarınıza ve sayfalarınıza yerleştirmenize olanak tanır.
  2. Harici kaynaklardan müzik gömme: Ayrıca, yerleştirme kodlarını kullanarak SoundCloud veya Spotify gibi harici kaynaklardan da müzik gömebilirsiniz. Gömme kodunu bir yazının veya sayfanın HTML görünümüne yapıştırmanız yeterlidir.
  3. Yerleşik ses bloğunu kullanma: WordPress, yazılarınıza ve sayfalarınıza ses dosyaları eklemek için kullanılabilecek yerleşik bir ses bloğuna sahiptir. “Medya Ekle” düğmesine tıklayın, ses dosyanızı yükleyin ve ardından ses bloğunu içeriğinize ekleyin.
  4. Özel kod: Web sitenizde müzik çalmak için tema dosyalarınıza özel kod ekleyebilirsiniz. Bu, biraz HTML, CSS ve JavaScript bilgisi gerektirecektir.
  5. Müzik dosyalarınızı özel bir hizmette barındırma: Amazon S3, Google drive, Cloudinary vb. gibi bazı barındırma hizmeti sağlayıcıları, müzik dosyalarınızı barındırmak için kullanılabilir ve müziği sitenizde oynatmak için doğrudan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bazı barındırma sağlayıcılarının ses dosyaları için dosya boyutu sınırlamaları ve özel gereksinimleri olabileceğini unutmamak önemlidir. Ses dosyalarınızın gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için barındırma sağlayıcınıza danışın.